Izobraževanje v Španiji – Valencia

V sklopu projekta Erasmus+ sva se med 25. in 30. septembrom 2023 udeležila izobraževanja v Španiji, v mestu Valencia, z naslovom ICT and Outdoor Teaching and Learning.

V sklopu izobraževanja smo spoznali veliko uporabnih aplikacij in metod dela za učinkovitejše in zanimivejše učenje in podajanje novega znanja učencem. Izobraževanje je zajemalo tudi dve delavnici, ki smo jih izvedli zunaj, z uporabo aplikacij in v sklopu tega pridobili tudi veliko znanja o drugih kulturah.

Na izobraževanju smo bili prisotni učitelji iz različnih evropskih držav (Avstrija, Nizozemska, Estonija, Madžarska, Hrvaška) in različnih profilov (glasbeniki, srednješolski učitelji, osnovnošolski učitelji, učitelji prilagojenih programov). Zelo pozitivna izkušnja je bila izmenjava informacij in dobre prakse kolegov iz drugih držav. Vpogled v njihovo delovanje in reševanje določenih problemov, ki se pojavljajo pri vseh v času v katerem živimo.

Poleg pridobljenih znanj s področja IKT, sva bogatejša tudi za nova prijateljstva izven meja in to nam omogoča sodelovanje z drugimi državami tudi v prihodnje.

Zapisala: Bojan Jerman, Aleš Belšak