Tehniški dan “Miška” – 1. razred

V četrtek, 26. 10. smo s prvošolci izpeljali tehniški dan na temo Računalniška miška.

Cilj dneva dejavnosti:

• učenci spoznajo računalniško miško in se učijo rokovati z njo,
  • prepoznajo in razumejo preproste ukaze (piktograme) v programu Slikar ter se orientirajo na ekranu
  • orientacija

V razredih smo pripravile različne dejavnosti orientacije, kjer so se učenci orientirali v prostoru, na ravnini glede na sebe in druge predmete. V računalniški učilnici so se učenci seznanili z miško. Vsak oddelek je imel na razpolago eno šolsko uro, kjer je posamezni učenec upravljal s svojim računalnikom in računalniško miško. Učitelj računalništva je učence podučil o osnovnih delih računalnika, kako deluje miška – levi klik, ter osnovne funkcije v programu Slikar – pisalo, radirka, debelina in barva črte.

Vsako funkcijo so učenci preizkusili ter risali po navodilih učiteljic. Bolj spretni so ustvarjali tudi svoje slike. Učenci so bili pri delu izredno motivirani in z veseljem uporabljali nova znanja pri rokovanju z miško. Zaradi dobrega odziva učencev in velikega interesa za delo z miško smo se učiteljice odločile, da bomo učencem 1. razredov v tem šolskem letu še večkrat omogočile utrjevanje snovi z miško v računalniški učilnici.

Zapisala: Klara Srakar