ERASMUS⁺ DNEVI in ERASMUS⁺ ŠOLSKA STOJNICA

Jeseni Erasmus⁺ praznuje svoj praznik. Letos je bilo praznovanju namenjenih kar šest dni.

V času od 9. do 14. oktobra 2023, smo učencem pri pouku prikazali kakšne možnosti nam vključenost v projekt omogoča – mednarodno sodelujemo z drugimi učitelji in si izmenjujemo primere dobre prakse, učimo se uporabe informacijske tehnologije in komunikacije ter elemente vnašamo tudi v svoj prostor, med učitelje kolege in učence.

Učenci so se pri pouku in posebnih dnevih dejavnosti preizkusili v poznavanju IKT orodij in aplikacij. Za učitelje, učence in njihove starše smo pripravili šolsko stojnico, in jo ponudili na ogled tudi popoldan v času izvajanja govorilnih ur. Obiskovalci so tako lahko dobili še več informacij o projektu. Okrasili smo jo z zemljevidom Evrope in zastavicami ob vsaki državi, ki smo jo učitelji že obiskali. Navedli smo imena in primere dobrih praks učiteljev, ki so se udeležili izobraževanja. Predvsem pa smo stojnico opremili s e-tablicami, na katere smo naložili pripravljeno video predstavitev vseh naših dogodkov, srečanj in izkušenj (glej posnetek- spodaj).

Verjamemo, da smo v teh dneh Erasmus⁺ projekt približali marsikomu in koga morda celo navdušili k sodelovanju.

Tanja Šorgo Milutinović