Izvedba IKT delavnic za učitelje Osnovne šole Lucija ter predstavitev IKT strategije šole

V petek, 25. 8. 2023, smo na naši šoli izvedli IKT delavnici za celoten kolektiv učiteljev. Namen delavnic je temeljil na predstavitvi spletnih orodij/ platform kot so: Smart Pen, Quizizz (spletna aplikacija za pripravo kvizov, ki mogoča oblikovanje različnih vrst vprašanj, anket, vstavitev videoposnetkov in zvočnih posnetkov v vprašanje,…), Liveworksheet (aplikacija namenjena spreminjanju različnih dokumentov v interaktivne učne liste), generator QR code.

Učitelji so se pri tem seznanili  z glavnimi značilnostmi posameznega orodja, naučili rokovati z njimi ter se preizkusili v oblikovanju konkretnih primerov. Pri tem smo želeli spodbuditi kompetence digitalnih okolij. Obenem je v mesecu juniju celotnemu kolektivu bila predstavljena tudi vsebina projekta Erasmus+, v mesecu avgustu pa je sledila še predstavitev predvidene IKT strategije naše šole.